Δευτέρα, 20 Μαΐου

Τσικνοπέμπτη και Απόκριες 2024

Ιδιαίτερα τυχεροί σταθήκαμε φέτος καθώς είχαμε την ευκαιρία να κάνουμε διπλό αποκριάτικο πάρτυ στην αυλή του σχολείου μας!

Η πρώτη ευκαιρία δόθηκε όταν την Τσικνοπέμπτη ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου μας με διάθεση και κέφι τσίκνησε στην αυλή του σχολείου μας και κέρασε τους μαθητές άφθονα σουβλάκια! Η μέρα εξελίχθηκε σε μία όμορφη αυθόρμητη γιορτή με χαρά και μπόλικο χορό!

Η δεύτερη ευκαιρία ήταν η καθιερωμένη τελευταία Παρασκευή πριν την Καθαρά Δευτέρα όπου οι μαθητές ήρθαν ντυμένοι με τις στολές τους και τα μεζεδάκια τους, βάφτηκαν με τα χρώματα του καρναβαλιού και πήραν μέρος στον φανταστικό διαγωνισμό για χειροποίητα καπέλα που διεξήχθη με συμμετέχοντες από όλο το σχολείο και κριτική επιτροπή την ΣΤ τάξη! Αναδείχτηκε ένας τυχερός από το κάθε τμήμα αλλά ο ανταγωνισμός ήταν μεγάλος καθώς οι δημιουργίες ήταν πραγματικά ευφάνταστες!